יום רביעי, 29 ביוני 2011

Garage


שם האוסף: Garage

תת כותרת: The Sound of Underground London

חברת תקליטים: אן.אם.סי/ Underground

שנה: פברואר, 1996

עורכים: ערן דיה

הפקה: משה מורד

מק"ט: 20200-2

רשימת שירים:
1 Grant Nelson - Sensation One (with Richard Purser)
2 Richard Purser - The Boxed Up Mix
3 Livin' Large - Anytime, Anywhere (Pure Wicked Vibes Mix)
4 Grant Nelson - In My Soul (Dubbed Out Mix)
5 Total Control - You Took My Lovin' (KC Club Mix) (feat. Caroldene Black)
6 Intergration Once Again - Trippin' (meets Dave Camacho)
7 G.O.D. - Inside Your Mind (Original Version)
8 Dusk 'til Dawn - Dub Me
9 New Age Rebels - Understand (Deep Dub Mix)
10 Boiling Point - I Am (Remember '89 Mix)
11 Decadent Saints - Love Contender (Vocal Mix)
12 Wierd Crew - Keep it Up

עטיפה: אחת העבודות הטובות של המעצבת הילית בן מאיר. חרק מפוקסל, אילטור על הלוגו של הרכבת התחתית של לונדון, מינימליזם ברוח הז'אנר. קולע. ציון עיצוב: 9

ביקורת ורקע: באמצע שנות התשעים אן.אם.סי יסדו תת לייבל שנקרא Underground (או NMC Underground) שהתמקצע במוסיקת ריקודים על גווניה. בראש הלייבל עמד ערן דיה, כיום איש טלוויזיה בערוץ הראשון, אז אחד האנשים הכי מחוברים בסצינה.
תחת אנדרגראונד יצאו כמה אוספים שנגעו ממש בשולי הסצינה האלקטרונית, אוספים מאוד נישתיים שבדרך כלל לא זכו להצלחה מרובה, למרות שחלקם אוספים מעניינים וטובים.
"Garage" הוא דוגמה לאחד האוספים האלו. מדובר באוסף שסיקר את סצינת הגראז' הלונדונית, סצינה שבזמן אמת היתה שולית בלונדון, שלא לדבר על ישראל. מדובר בסגנון שמבוסס על האוס שיקגואי קלאסי, כזה של מקבצי 4 על 4, עם ליוויי נשיפתי ממוחשב. על הבסיס הזה האנגלים הדביקו זמרי סול ששרו שירים בעלי גוון אופטימי והתוצאה היתה להיט בכמה מועדונים רוויי אקסטזי בבריטניה ופחות או יותר רק שם.
הז'אנר לא ניפק להיטים גדולים, אבל הוא נחשב למשפיע מאוד על ז'אנרים שהתפתחו בבריטניה עשור מאוחר יותר, סגנונות מאוד מצליחים כמו Grime, 2Step ודאבסטפ ולכן נחשב לאבן דרך במוסיקה האלקטרונית. כמובן שבאן.אם.סי לא יכלו לנבא זאת בשנת 1996, אבל הם בכל זאת חשבו שמגיע לז'אנר אוסף, שתופתעו לדעת - אבל הוא אחד הבודדים שיצאו לסגנון בעולם!
האוסף כולו מבוסס על קטעים של חברת התקליטים הלונדונית Nice 'n' Ripe של המוסיקאי גראנט נלסון, שהוא אולי שם לא מאוד ידוע, אבל הוא אחד האנשים החשובים בהיסטוריה המודרנית של מוסיקת המועדונים הבריטית. מעבר להיותו אבי ז'אנר הגאראז', נלסון מיקסס כמה מהאומנים הגדולים בעולם וגם נחשב לאבי ז'אנר ה-2Step.
שלא במפתיע האוסף כשל בישראל ועבר למדף המוזלים במהירות האור. כיום הוא נחשב לפריט תיעוד נדיר בחו"ל, שקורץ לאספני הז'אנר.

ערך אספני: 70 ש"ח

ציון: 8

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה