יום שבת, 9 באוקטובר 2010

Top Pop 90 vol. 4


שם האוסף: Top Pop 90 vol. 4

תת כותרת: מסיבת קיץ

חברת תקליטים: פונוקול

שנה: 1990

עורכים: אורן קריסטל. מיקס: אמיר כהן

מק"ט: 845016-1

רשימת שירים:
1 Kylie Minogue - Better the Devil You Know
2 Bizz Nizz - Don't Miss the Partyline
3 Adventures of Stevie V - Dirty Cash
4 Rebel MC - Better World
5 Twenty 4 Seven feat. MC Fixxit - I Can't Stand it
6 Double Trouble - Talk Back
7 Los Cico - Volare
8 Beats International - Won't Talk About it
9 S.L. Line - Another Day in Paradise
10 Salt 'n Pepa - Expression (The Brixton Bass Mix)
11 Booby Trap - I've Got the Power
12 Sinitta - Hitchin' a Ride

עטיפה: מי אם לא המעצב דובי בן יהודה, שגם צילם. כמו בחלק הקודם, יש כאן קיר עם גרפיטי מדליק. למעלה שם האוסף. יכלה להיות אחלה עטיפה אם זה היה אוסף היפ הופ, אבל זה לא. ציון עיצוב: 5

ביקורת ורקע: אחד הדברים הכי יפים באוספים האלו זה שאפשר לראות דרכם מגמות מוסיקליות משתנות וככל שהתקדמנו בניינטיז ברוב האוספים מינון מוסיקת הפופ ירד לטובת סגנונות הדאנס המשתנים. מוסיקת הריקודים לקחה בענק בין 1993 ל-1997. השנים 1990-1992 היו תקופת מעבר. בגלל זה האוספים שיצאו בתקופה (והתקופה בכלל) היו מרתקים. אמני טקנו ככבו ליד כוכבי פוסטרים אוסטרלים, חלוצי היורודאנס נוגנו ברצועות צמודות לשלאגרים מתקתקים. תענוג.
"טופ פופ 90 ווליום 4" הוא אחד האוספים המוחצנים ביותר של תקופת המעבר. רצועות השירים אחת אחת משקפות את המעבר מפופ לדאנס, בשלל סגנונות. האוסף נפתח בפופ הריקודים השמרני של קיילי מינוג, ממשיך בהרכב הדאנס המוקדם של חברי 2 אנלימיטד, עובר להרכב האוס-פופ בריטי, ממשיך לראגאמאפין שורשי, עובר לאחד מהרכבי היורודאנס הגרמניים הראשונים וממשיך לקטעי סול, לאטינו, ביג ביט, היפ הופ וטראש פופ. לאוזן חסרת הנסיון האוסף עלול להראות זול, למען האמת הוא תמונה נדירה לשניה בהיסטוריה של המוסיקה שכל מוסיקולוג של מוסיקה פופולרית אמור להזיל ממנה ריר. מדהים.

ערך אספני: 30 ש"ח

תודה לעומר מלכה שריכז את נתוני האוסף

ציון: 8

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה