יום שישי, 22 באוקטובר 2010

Killing Time


שם האוסף: Killing Time

תת כותרת:
A Non-Alternative Compilation

חברת תקליטים: אן.אם.סי

שנה: 1997

עורך: שי ורדי

מק"ט: 20267-2

רשימת שירים:
1 Manic Street Preachers - A Design for Life (Stealth Sonic Orchestra Mix)
2 Lamb - Gorecki
3 Depeche Mode - Barrel of a Gun (Underworld Soft Mix)
4 Ruby - Paraffin (Red Snapper Mix)
5 Hoover - 2 Wicky
6 Coco and the Bean - Killing Time
7 Leftfield - Original (Radio Edit)
8 Minx - Listen to the Way ("Long and Winding Rhodes Reminx")
9 Jhelisa - Language Electric (Underwolves Mix)
10 Sweetback - Au Natural
11 Cypress Hill - Throw Your Set in the Air (Slow Roll Remix)
12 Primitive Radio Gods - Standing Outside a Broken Phone Nooth with Money in My Hand
13 Barry Adamson - Achieved in the Valley of Dolls (Vocals by Billy McKenzie)
14 Radiohead - Planet Telex (Karma Sunra Mix)
15 Fun Lovin' Criminal - Scooby Snacks (Schmoove Version)

עטיפה
: וואו! מושלם! עטיפה שאי אפשר להשאר אדישים לה, אחת הטובות שיצאו בארץ, בכל התחומים, אי פעם. יש כאן גימיק, מקוריות, יצירתיות. העטיפה עוצבה על ידי Medalsi Tiran וכולה הודפסה על קופסת הפלסטיק החיצונית. איור האקדח בעטיפה הקדמית, שמות השירים והקרדיטים על גב הקופסה וכל זה משתלב עם העיצוב הצבעוני של הדיסק עצמו שנראה דרך הקופסה השקופה. לעוף על זה. ציון עיצוב: 10

ביקורת ורקע: זה תמיד מרגש להתקל באוסף לא סטנדרטי ואין אוסף שעונה על ההגדרה "לא סטנדרטי" יותר טוב מ"Killing Time" שאן.אם.סי הוציאו ב-1997. החל מהעטיפה המרשימה, דרך בחירת השירים, העריכה ואפילו שם האוסף, הכל כאן מפעים.
כל חובבי שנות התשעים יודעים לענות למבקרי העשור בכך שזה היה, כנראה, העשור המגוון ביותר בהיסטוריה המוסיקלית. חדשות לבקרים היינו עדים לז'אנרים חדשים ולאופנות מוסיקליות טריות שצצו כמו פטריות אחרי הגשם. יום אחד זה היה טקנו, בוקר אחר כך ג'אנגל ואז גראנג' ואז בריטפופ ואז ברייקביט ואז טריפהופ והיפ הופ איסט קוסט והיה הופ ווסט קוסט, אני יכול להמשיך עם הרשימה הזאת לנצח.
המקטלגים בטח ימקמו את "Killing" כאוסף טריפ הופ שיצא בזמן השיא של הז'אנר. האמת קצת יותר מוכבת וזהו אוסף שמשלב טריפ הופ עם אמביינט אלקטרוני, עוד סגנון שעבר שדרוג מסיבי בשנות התשעים. שי ורדי, עורך האוסף, התעקש בכותרת לציין שזהו לא אוסף אלטרנטיבי והוא צדק, אם כי לא לגמרי. זהו גם אוסף אלטרנטיבי, בטח במפת האוספים הישראלית.
הבחירות של ורדי היו מעולות. הוא ערך שילוב מצויין של להיטי ז'אנר הטריפ הופ עם רמיקסים אמבייטנים לכמה מהשמות הגדולים של עולם המוסיקה (דפש מוד, המניקס, רדיוהד ואחרים) והעריכה פשוט מעולה. למרבה הצער האוסף הזה לא הפך להצלחת ענק ומהר מאוד הוא הגיע לאגף המוזלים בחניות התקליטים. כל זה לא מורדי במאומה מערכו, פשוט אוסף אליפות. סקסי, מקורי וקולח, שכיף לשמוע גם 13 שנים אחרי.

ערך אספני: 15 ש"ח

ציון: 9

תודה ליואב בריל שסיפק את האוסף

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה