יום ראשון, 10 בינואר 2016

Dance and Levi's


שם האוסף: Dance and Levi's

תת כותרת: פסטיבל הדאנס הבין לאומי ה-I בישראל - 1996 אוסף מס' 1

חברת תקליטים: קרמבו/ הד ארצי/ רשת ג'/ Levi's

שנה: 1996

עריכה: אילן רונאל

הפקה: רן עצמון, אילן רונאל, ניבה קלינסקי, זובי וטל כהן

יח"צ: אורי פלדמן ושי ברזילי

מק"ט: 519640

רשימת שירים:
1. B.B.E. - Seven Days and One Week (Club Mix) (8:23)
2. Faithless - Insomnia (Monster Mix) (8:27)
3. Rene and Peran - Give It To Me (Dub Version) (6:19)
4. La Belle - Deephouse (DJ Quicksilver Remix) (6:15)
5. Jez & Choopie - Nobody's In The House Tonight (Without Words) (6:33)
6. Our House - Floor Space (Radio Edit) (4:00)
7. Man With No Name - Sugar Rush (Refined Mix) (5:58)
8. Legend B. - Lost In Love (6:48)
9. Astral Projection - People Can Fly (9:51)
10. Chakra - X-File (The Monkey Mix) (with Edi Mis) (9:43)

עטיפה: עיצוב כולל של יסמין רונאל. עיצוב לוגו ומיתוג "דאנס אנד ליוייס": מאיר קדוש. צילומים: אבי הזאב. עטיפה מושקעת, שכוללת טקסט על האוסף ועל הפסטיבל, תמונות של המשתתפים ותמונות מהפסטיבל. כל זה בתוך החוברת. העטיפה הקדמית, לעומת זאת, זאת שעוצבה על ידי ממתגי "ליווייס", נראית יפה, אבל חייבים להודות שהיא בעצם פרסומת/מודעה. ציון עיצוב: 8

ביקורת ורקע: הנה סיבה מרכזית נוספת ללמה כתיבת האתר הזה מצליחה לרגש אותי בכל פעם מחדש. העובדה שכתבתי כאן למעלה מ-450 פוסטים ועדיין אני מצליח להגיע לנושאים מרגשים, נוסטלגיים וחד פעמיים כמו פסטיבל "דאנס אנד ליווייס".
בגלל שפסטיבל ה"דאנס אנד ליווייס" קרה קצת לפני העידן שהכל מתועד באינטרנט, חסר כיום קצת מידע על מה שהתרחש שם. גם בשביל זה אני כאן. ובכן, באוקטובר 1996 האנשים מחנות/חברת ההפקות/לייבל של "קרמבו" יזמו רייב ראשון מסוגו בישראל. הם סגרו את פארק אשכול, שנמצא איפשהו בין עזה לנתיבות, סגרו ספונסרשיפ מרשים מיבואנית הג'ינסים של ליווייס, הרימו סאונד סיסטם מפוצץ ודאגו גם לליין-אפ מספיק אטרקטיבי.
במשך יממה שלמה נגנו בפסטיבל "דאנס אנד ליווייס" כל כוכבי הסצנה המקומית. אסטרל פרוג'קשן, ג'ז וצ'ופי, רונן גוטמן, צ'קרה ואחרים. יחד איתם הגיעו שני דיג'יים חמים מאנגליה - דני רמפלינג המקסים ופול אוקנפולד הכוכב המוכשר.
הפסטיבל היה להצלחה, בעיקר ברמת המשמעות שלו. האירוע נחשב למכונן, סוג של ה"נואיבה" של פסטיבלי הדאנס בארץ. כל מי שהיה שם, חווה אירוע אדיר וההייפ והבאז שבאו בעקבות הפסטיבל היו אדירים.
למרות זאת, לא הכל היה ורוד. ההערכות אמרו שהיו בפסטיבל פלוס-מינוס עשרת אלפים אנשים (כנראה יותר בכיוון המינוס). הכמות הזאת אולי היא יפה, אבל ספק אם היא כיסתה עלויות גבוהות כל כך של פסטיבל בסדר גודל כזה. לכן, המזל והחוכמה היו שהיה לכל האירוע הזה נותן חסות, ליווייס, כאמור. הכסף הגדול של יבואנית האופנה הבטיח שלא משנה כמה אנשים יגיעו, האירוע יגמר בפלוס, כך שהמפיקים יכלו לנשום לרווחה. מהצד השני, נותן החסות נהנה מהחשיפה הענקית והחיובית שהפסטיבל יצר. רשת ג' ליוו את הפסטיבל בשידורים, בתקשורת היה הייפ מטורף, כל מי שהגיע נהנה אש והדיבור על מה שהתרחש שם - רץ חודשים. ההייפ לא נגמר עם סיום הפסטיבל ועובדה שאחריו החליטו ללוות אותו באוסף חביב, עם מיטב הטראקים של הרייב הזה. עובדה נוספת היא שליווייס הסכימו לשים את הכסף גם שנה אחר כך, לפסטיבל המשך.
האוסף עצמו זכה להצלחה יפה והוא מרגש כיום בעיקר בגלל התמונות מהפסטיבל שמלוות את החוברת הפנימית. בין הקטעים באוסף אפשר גם למצוא קטעים יחסית נדירים של אמני האוס-טראנס ישראלים, בתקופה שיצירת המוסיקה האלקטרונית היתה בחזית. אוי, נוסטלגיה.

ציון: 9

ערך אספני: 20 ₪

תגובה 1: