יום רביעי, 27 בינואר 2016

Dance and Levis 3


שם האוסף: Dance and Levis 3

תת כותרת: פסטיבל הדאנס הבין לאומי ה-3 בישראל - 1998

חברת תקליטים: אגנוזיה/ Levi's/ הליקון

שנה: 1998

עורך: דיג'יי צ'ופי

הפקה: דיג'יי צ'ופי וג'ז אנסל

מק"ט: AGN/D&L03

רשימת שירים:
1. 808 State - Pacific 303 (6:22)
2. Juno Reactor - Conga Fury (8:03)
3. Flash - Sahara (5:46)
4. Prodigy, The - Smack My Bitch Up (Edit) (4:45)
5. 808 State - Cubik (Monkey Mafia Remix) (6:39)
6. First Man on Mars - Street Balance (6:20)
7. Desert Moon - Galbi (Jez & Choopie Remix) (5:42)
8. Jez & Choopie - Yim (Qattara Remix) (7:05)
9. DJ Spoiled - Nargila (8:03)
10. Jez & Choopie - Chucky (Progressive Remix) (7:18)
11. C.M - Dream Universe (5:30)

עטיפה: עיצוב של סטודיו גילמור. עיצוב לוגו ומיתוג "דאנס אנד ליוייס": מאיר קדוש ויסמין רונאל. העטיפה החיצונית זהה כמעט לחלוטין לזאת של החלק הראשון, וזה די מבלבל. בפנים יש תמונות של חלק ממשתתפי הפסטיבל. לא מרשים. ציון עיצוב: 5

הפרסומת לפסטיבל (באדיבות אבי אסור)
ביקורת ורקע: אחרי שני פסטיבלים בשיתוף עם "קרמבו", פסטיבל דאנס-אנד-ליווייס חזר בפעם השלישית ב-1998, בפורמט קצת אחר, עם אדריכלי תוכן אחרים. למשימה נלקחו אנשי "אגנוזיה רקורדס", הלא הם הדיג'יים צ'ופי וג'ז ממועדון אלנבי 58, שהתרחבו גם לתחום תעשיית המוסיקה והקימו לייבל. הפסטיבל הפעם לא נערך בפארק אשכול, הוא התקיים בפארק הירקון והוא לא היה כמו בפעמים הקודמות הפנינג של 24, הוא היה קצת יותר צנוע ונמשך ערב אחד.
בפסטיבל נגנו תקליטנים ומוסיקאים מהסצנה המקומית, כשהשוס היה הגעתם של הפרודיג'י ו-808 סטייט להופעות. שני ההרכבים, שהיו מחוד החנית של סצינת הדאנס העולמית, היוו גורם משיכה והביאו כ-20 אלף איש לאירוע בתל אביב, במה שנחשב לערב בלתי נשכח. בתקופה שנערך הפסטיבל, אני הייתי קצת מרושש ואני זוכר שהלכתי עם חברי הטוב אודי אביטל, במטרה להתפלח פנימה. זאת היתה משימה בלתי אפשרית ובסוף מצאנו את עצמנו עם עוד כמה מאוד אנשים מתמקמים על גבעה מבחוץ, שקיבלה את הבמה מזווית רחוקה, רוקדים לצלילי הפסטיבל שהיו מספיק חזקים כדי להנות מהם גם אם לא נכנסתם פנימה. זה היה רגע רייבי טהור, שלעולם לא אשכח.
כמובן שגם לפסטיבל הזה יצא דיסק, גם כאן הוחלפה השותפה משני החלקים הראשונים, כשאת הד ארצי החליפה כאן הליקון. מכירות האוסף היו יחסית צנועות. מבחינת תוכן, יש כאן כמובן את מופיעי הפסטיבל מחו"ל (פרודיג'י, 808 וג'ונו ריאקטור) וגם הרבה קטעים נשכחים ומעניינים של אמנים ישראלים, בין השאר את הקטע המהפנט "Street Balance" של שלומי קאופמן, שמסמפל בצורה גאונית את "חוזה לך ברח" של אושיק לוי.
למרות שפסטיבל דאנס-אנד-ליווייס לא המשיך בשנים הבאות, ההצלחה שלו היוותה השראה למותגים אחרים לקחת חסות על אירועי דאנס גדולים ובסוף שנות התשעים נחשפנו לאירועי ענק בחסות לאקי סטרייק, היינקן, קוקה קולה וחברות אחרות. "קרמבו" עצמה גם היא המשיכה בפעילות של אירועי הענק שלה, בעיקר באירועי ה"Love Parade" בתל אביב.

ציון: 7

ערך אספני: 20 ₪

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה