יום שלישי, 15 בספטמבר 2015

SuperMix


שם האוסף: SuperMix

תת כותרת: להיטים במיקס (Europarade 11)

חברת תקליטים: אן.אם.סי/ CBS

שנה: 1989

עורך: משה מורד

מפיק: ליאור סולימן

מיקס: יורם ואזאנא

מק"ט: CBS 465357-1

רשימת שירים:
Side A:
1. Samantha Fox - I Only Wanna Be with You (Extended Mix)
2. Living in a Box - Blow the House Down (Keith Cohen Mix)
3. S-Express - Hey Music Lover (Music is My Life Mix)
4. Nitzer Ebb - Control I'm Here
5. Blondie - Call Me (The Ben Liebrand Remix)
6. Morrissey - The Last of the Famous International Playboys

Side B:
1. Club House - I'm a Man/ Ye' Ke' Ye' Ke'
2. Mirage - House Attack
3. Turntable Orchestra - You're Gonna Miss Me
4. Debbie D - Hit the Rap Jack (Incorporating "Hit the Road jack")
5. Yazz - Fine Time
6. Bangles - Eternal Flame

עטיפה: עיצוב של אדו רבינוביץ'. עבודת גזירות, די ברייקדאנסית ברוח שלה. מאוד מאפיין עטיפות ישראליות של התקופה. לא מאוד מרשים, אבל כנראה עשה את העבודה. ציון עיצוב: 6

ביקורת ורקע: לפני איזה חמש שנים הבטחתי שבעתיד, כל מני סדרות שרצו עמוק לתוך שנות התשעים, אני אסקור את הפרקים הראשונים שלהן משנות השמונים. עם סדרת "טופ פופ" של פונוקול קיימתי את ההבטחה, עכשיו אני רוצה לחזור למקורות של סדרת "סופרמיקס" של אן.אם.סי, שארבעת הפרקים הראשונים שלה ראו אור ב-1989, לפני שהיא המשיכה עד 1992. את הפרקים 5 עד 13 כבר סיקרתי ובאחד מהם, הביקורת על חלק5, סיפרתי בהרחבה על הולדת הסדרה. כך כתבתי: "למרות שבשנות השמונים לחברת CBS (שהפכה אחר-כך לאן.אם.סי) היה את הרפרטואר הלועזי הטוב בארץ, בתחום האוספים הם פגרו אחרי החברות האחרות. בהתחלה הד ארצי הראתה להם אבק עם סדרת "מקסימום", אחר כך פונוקול טרפה את הקלפים עם סדרת "טופ פופ". בכל זאת היה משהו ב-CBS, משהו כמעט חלוצי. בעוד הד ארצי, הליקון ופונוקול יצרו אוספים שמבוססים בעיקר על פופ המיינסטרים, ב-CBS הסתכלו על רחבות הריקודים וב-1986 השיקו את סדרת הקלאבינג הראשונה בישראל ה"יורופרייד". הסדרה היתה, כשמה, מבוססת על ז'אנר היורופופ, אותו סגנון סינתי-קיטשי ששלט במועדונים באמצע האייטיז. הסדרה היתה הצלחה אדירה ויצאו לה עשרה חלקים, אבל שלוש שנים אחרי הולדתה הטון ברחבות השתנה מיורו להאוס וב-CBS הבינו את המגמה והשיקו סדרת המשך ברוח תקליטני התקופה - "סופרמיקס".
על העטיפה של "סופרמיקס 1" מצויין למעשה שזה גם "יורופרייד 11". ההקשר היה ברור, המעבר היה חלק ו"סופרמיקס" לא אכזבה וארבעת הפרקים שיצאו לסדרה ב-1989 היו להצלחה אדירה. הרעיון היה פשוט. משה מורד בחר בעיקר קטעי האוס מצליחים, ביחד עם כמה להיטי פופ מצעדים מהרפרטואר של CBS והדיג'יי המוכשר יורם ואזאנא חיבר אותם במיקס. הסדרה עשתה מעבר יפה לניינטיז ולמעשה היתה אחת הסדרות הבולטות בארץ, עד שהיורודאנס התחיל להשתלט על המצעדים, אז אן.אם.סי השיקו את הסדרה המתאימה "היט בוקס".
אז חלק 1 של הסדרה יצא, כאמור ב-1989. הוא יצא על גבי תקליטים וקלטות (לא על דיסק) והשירים בו ממוקססים אחד לשני בצורה מושלמת על ידי יורם ואזאנא. זהו אוסף מעולה, שתופס את רוח הדאנס של התקופה. בפרק הזה החלה גם מסורת - הקטעים שסוגרים כל צד היו שירי רוק, שנתנו עוד רובד לאוסף.

ציון: 10

ערך אספני: 25 ₪

3 תגובות:

  1. אפשר לינק להורדה?

    השבמחק
    תשובות
    1. בקבוצה שלי יש את הפוסט שם להורדה ..;) ולאא לשכוח לתת שם לייק בכניסה לקבוצת ה80 שליי :-) https://www.facebook.com/dj-%D7%A1%D7%90%D7%9D-%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99%D7%99%D7%AA-powerrrrr-musiccccccc--200290250017886/?hc_ref=ARRojRCsgsJQuYDiAqRTMoUiaOgZjQp_Xwq6jV7MWaAPmUGs9vwtfeIAJNoNycvELSo

      מחק