יום רביעי, 22 בפברואר 2012

Haoman 17 Jerusalem - Erudite


שם האוסף: Haoman 17 Jerusalem - Erudite

חברת תקליטים: IMP/ Lucky Strike

שנה: 2000

עריכה ומיקס: סהר זנג'לביץ'

הפקה: איתמר חובב ואלמוגית אלוש

מק"ט: IMP 2078

רשימת שירים:
CD1:
1 C&M Productions – True House (feat. Marcel Schooler) (DJ Set)
2 DJ Rasoul – True Science (DJ Set)
3 Jean-Louis Huhta – Zoat Zingo (DJ Set)
4 Halo Varga – Future! (DJ Set)
5 H-Foundation – X-Tra Large (DJ Set)
6 Barbara Brown – Dammelo Peice (DJ Set)
7 Moby – Porcelain (DJ Set)
8 Reflex II – Monument (DJ Set)
9 Dub-Tech Soundsystem – Aridium (DJ Set)
10 Timmy S and JB – You Loft It (DJ Set)
11 Angel – Air-Bore (DJ Set)

CD2:
1 Index ID – Arktika (DJ Set)
2 Ctrl – M.R (DJ Set)
3 Pete Lazonby – Sacred Cycles (DJ Set)
4 HP Source – Flightpath (DJ Set)
5 Online – Widescreen (DJ Set)
6 Corvin Dalek – Pounds and Penz (DJ Set)
7 Devol – Feed Your Addiction (DJ Set)
8 Laurent Garnier – The Man With The Red Face (DJ Set)
9 Moonface – Overactive (DJ Set)
10 Kundalini Rising – Kayomani (DJ Set)
11 Origin – Wide-Eyed Angel (DJ Set)

עטיפה: כמו את העטיפה הקודמת, גם את העטיפה של האוסף השני של האומן עיצבו כ"ץ ופרידמן - מהבעלים של המועדון שעיצבו את כל הגרפיקה שלו ואת המקום עצמו. העטיפה של הדיסק מרהיבה, אחת היפות שנראו בארץ. קופסה אפורה שהדיסק בתוכה, עם המון תמונות של המועדון שצילם צלם הבית שמעיה. טיפ טופ. ציון עיצוב: 10

ביקורת ורקע: אני חורג קצת מחוקי האתר ועובר טיפה את הגבול כדי לסקר אוסף שיצא בשנת 2000, האוסף השני והאחרון ש-IMP הוציאו למועדון האומן 17 הירושלמי (פוסט אחד מתחת מספר על האוסף הראשון).
ההצלחה של הדיסק הראשון, שהןשגה בזכות כל אותם האנשים שרצו לקחת איתם את האומן הביתה באמצעות דיסק, הביאה את המועדון ואת אנשי IMP לנסות לשחזר את הנוסחה, שנה אחת אחר הוצאת החלק הקודם.
כמו באוסף הקודם, גם כאן תקליטן הבית סהר זנגילביץ' היה אחראי על העריכה וגם על המיקסוס של כל השירים בסט תקלוט על דיסק כפול.
מלבד השם המוזר, Erudite, שהמשמעות שלו זה משהו כמו "למידה" בלטינית (ותקנו אותי אם אני טועה), האוסף טוב וערוך בקלאסה. רק שבניגוד לחלק הראשון, הוא לא זכה לאותה הצלחה ובאיזשהו מקום הוא היה סנונית מבשרת למותה של סצינת המועדונים הישראלית. הסיבה המרכזית למות הסצינה היתה האינטיפדה השניה (אינטיפדת אל-אקצה), שהרגה את המצב רוח הלאומי והפכה את מקומות הבילוי בארץ למקום מפחיד שאנשים הדירו ממנו את רגליהם. זכור לי ערב אחד משמעותי, באוקטובר שנת 2000, ביום חמישי קר. בערב תוכננה מסיבה באומן עם שנים מהתקליטנים הגדולים בעולם - פלסטיקמן וג'ון אקוואויוה. התקליטנים כבר נחתו בארץ כשברמאללה, מרחק כמה קילומטרים ממועדון האומן, התרחש הלינץ' הידוע בשני חיילי צה"ל, שהשאיר את מדינת ישראל המומה.
באומן החליטו, למרות הכל, להמשיך כרגיל ולתת למסיבה לקרות. הנוכחות באותו לילה היתה הדלה ביותר שחוויתי באומן, אבל זאת גם היתה המסיבה הכי מדהימה שהייתי בה בחיים. המעבר מחוץ המועדון באיזור התעשייה של תלפיות אל תוכו - היה בגדר שיגור לכוכב אחר. בפנים היו אנשים עם אגרסייה מודחקת שיצרו מסיבה מנותקת, רוויית אנרגיות מדהימות, שרקדו עד אפיסת כוחות לדיג'יים שלא מאמינים למה שהם רואים. סוף המסיבה היה אנטי-קליימקס גדול. גדול מדי והחזרה לחיי היומיום שבשנים הבאות הפכו לקשות מנשוא, החלו באותה נקודה.
פיגועים במקומות בילוי כמו בקפה מומנט בירושלים, במועדון הדולפינריום בתל אביב ובפאב המייקס פלייס בתל אביב - גרמו לצעירים הישראלים להבין שהמצב בפלסטין הגיע אליהם לחצר המשחקים וסצינת הבילויים הישראלית גוועה, שלא לומר פשטה את הרגל.
למרות שהמצב היום בתחום הבילויים בישראל לא רע, סצינת המועדונים הישראלית מעולם לא התאוששה מהאינטיפדה הזאת. מועדוני הענק נסגרו בזה אחר זה, הדיג'יים הבין לאומיים הדירו את רגליהם מפה ולכל אלו לא קם דור חדש. Erudite הוא סוג של שירת הברבור של הסצינה הזאת, יהיה זכרה ברוך.

ערך אספני: 10 ש"ח

ציון: 8

4 תגובות:

 1. לפי דעתי אחת הסיבות שהאוסף הזה פחות הצליח זה בגלל שהוא היה פחות ממוסחר מהאוסף הראשון.
  כאן סהר התעמק יותר בבחירת הטראקים ובנה סט כמו שהוא ראה לנכון לנגן גם במועדון.
  למרות זאת, האוסף הזה שמור לי בסיפריית הדיסקים ובלב כאחד האהובים עלי יחד עם האוסף הראשון.

  השבמחק
 2. היו זמנים...............

  השבמחק
 3. ואפילו שירתת איתי במת"קשר רמאללה. עולם קטן ;-)..
  עד היום אני מחפש את עודד קרבאסי הג'ינג'י מאחורי דוכן הנקניקיות ולא מוצא, ולמיטב זיכרוני - הוא לא כזה קטן

  השבמחק