יום חמישי, 12 בינואר 2012

After Midnight


שם האוסף: After Midnight

חברת תקליטים: BNE

שנה: 1992

עריכה: דובי לנץ ואבי ברנד

הפקה: אבי ברנד

מק"ט: CD-001

רשימת שירים:
1 Tom Waits - Little Man
2 Marianne Faithful - Boulevard of Broken Dreams
3 David Sylvian - The Boy with the Gun
4 John Martyn - Angeline
5 John Mayall - Sensitive Kind
6 Gavin Friday - Apologia
7 Anna Domino - Lake
8 Joe Cocker - Marie
9 Craig Davies - Jennifer Holliday
10 Bloomsday - Universal Thirst

עטיפה: עיצוב של דייגי רפי, מציג זוג מתנשק בלילה על אי תנועה באוטוסטרדה. יש גם לוגו ורוד-צהוב לאוסף, שמשתלב יפה. ציון עיצוב: 7

ביקורת ורקע: אוסף חמוד של שירים שקטים על גבול הקברטיים או האלטרנטיבה הרוקית, ששמו מרמז על כוונותיו - להיות מנוגן אחרי חצות. האווירה שהוא מעביר היא של תחנת רדיו ציבורית בסוף האייטיז בשעות המאוחרות של הלילה או של פאב אפל, מעושן, מעוצב בעץ וקטן, כמו שפאבים נראו לפני עשרים שנה.
את האוסף ערך איש הרדיו דובי לנץ, ביחד עם הבוס של תקליטי BNE, אבי ברנד. העובדה הכי מעניינת על האוסף הזה הוא המספר הקטלוגי שלו - CD-001 - מה שמעיד שזהו האוסף הראשון ש-BNE הוציאו אי-פעם, בטח על דיסק.
BNE היתה אז חברה קטנה, שיצגה בארץ את חברת Island הבריטית ו-9 מ-10 הקטעים באוסף הזה הם של Island. הקטע העשירי שייך לזמרת אנה דומינו שהיתה חתומה בחברת האינדי הבלגית Les Disques Du Crepuscule ואני חושב שהאוסף הזה הוא הפעם היחידה ששיר של החברה הזאת הודפס בישראל.
למרות שזה אוסף נחמד, שנשמע לא רע גם במרחק 20 שנים, הוא לא הצליח, בלשון המעטה, בחנויות. הסיבה היא שיווק דל וגם העובדה שאין באוסף הזה שירים שהם בגדר בולטים (או להיטים לתחומם). אם היו כיום אספני מוסיקה רציניים בישראל - האוסף הזה יכל להיות פריט אספנים רציני בגלל החשיבות שלו כאלבום הבכורה של BNE, אבל מכיוון שאין בארץ כאלו, אני בספק אם מישהו בכלל זוכר שהוא יצא.

ערך אספני: 10 ש"ח

ציון: 7

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה