יום שני, 22 באוגוסט 2011

Top Pop 91 vol. 2


שם האוסף: Top Pop 91 vol. 2

תת כותרת: מסיבת קיץ

חברת תקליטים: פונוקול/ London

שנה: מאי, 1991

עורך: אורן קריסטל

הפקה: אבי מאור ודורית (דוריס) גולדמן

מק"ט: 845562-4

רשימת שירים:
1 Nomad - (I Wanna Give You) Devotion (feat. MC Mikee Freedom)
2 Kylie Minogue - What Do I Have to Do? (7" Mix)
3 Lonnie Gordon - Gonna Catch You (Radio Mix)
4 Quartz - It's Too Late (Introducing Dina Carrol)
5 Cathy Dennis - (All Night Long) Touch Me
6 Bananarama - Preacher Man (7" Mix)
7 Banderas - This Is Your Life (Original Mix)
8 Santa Esmeralda - Don't Let Me Be Misunderstood (Remix '90 - Radio Edit PWL)
9 Jive Bunny and the Mastermixers - Over To You John (Here We Go Again)
10 Pat and Mick - Gimme Some (7" Version)
11 Rhyme Design - Believe the Hype
12 Love Inc. - Love is the Message (feat. MC Noise)
13 Gregorian - So Sad (Radio Version)
14 Frankie Valli - Grease The Dream Mix (7" Version) (with John Travolta and Olivia Newton-John)
15 Stevie B - Because I Love You (The Postman Song) (Album Version)

עטיפה: דובי בן-יהודה, מעצב הבית של פונוקול, עיצב גם את העטיפה הזאת. יש כאן בחור, קצת עארסי, לבוש באופנת הקופה ובאופן שנראה מאוד לא פוליטקלי קורקט - מעשן סיגריה! היום זה בחיים לא היה עובר באוסף שמיועד לילדים ונוער, מצד שני - לא ממש יוצאים היום אוספים לילדים ונוער... בצד האחורי של העטיפה מופיעים שמות השירים באוסף ואני חייב לציין שהאינפורמציה מאוד לוקה בחסר, עד כדי דלות. ציון עיצוב: 6

ביקורת ורקע: אחרי הפסקה של חודש, אנחנו חוזרים במרץ לסקר את מאות האוספים הישראלים שיצאו בניינטיז ועדיין לא סוקרו. אני נאלץ לדלג על טופ פופ 91 חלק 1, בגלל שלמרות כל מאמצי לא הצלחתי להשיג עותק שלו ומכאן הקפיצה ישירות לחלק 2. מה שאני אומר, בעצם - זה שאם למישהו יש את חלק 1, אז בבקשה עזרה. זה יוערך מאוד.
חלק 2 של טופ פופ 91 הוא אחד מארבעה חלקים שיצאו לסדרה באותה השנה. הוא יצא במאי ומעבר לכמה מהלהיטים הגדולים של התקופה, כולל אלו של נומאד, קיילי, קווארץ, קטי דניס, הבנדרס וסטיבי בי, יש כאן עוד יציאות טובות מבית היוצר של סטוק-אייטקן-ווטרמן (לוני גורדון, בעריכה מעולה אחרי עוד הפקה של סטוק-אייטקן, זאת של קיילי, הרמיקס העדכני של סנטה איזמרלדה והשיר המעולה של מגישי הטלוויזיה הבריטים פט ומיק). האוסף גם כולל כמה קטעי האוס עלומים ומצויינים מהתקופה (ריים דיזיין, לאב אינק) ועוד כמה קטעים ברוח הסיקסטיז שחוו אז קאבאק קטן (ג'ייב באני והמגמיקס של גריז). בסך הכל העריכה מעולה (חיבורים טובים בין השירים, יוצא דופן במוברקות החיבור בין ההפקות של שפ פטיבון בקטעים של קטי דניס והבנדרס) והאוסף זורם ממש טוב. נראה לי שידידי גיא אורבניאק יהנה ממנו מאוד.
האוסף הזה לא היה ההצלחה הכי גדולה בסדרת טופ פופ, שבאופן כללי חוותה בשנים 91-92 ירידה במכירותיה, הרבה בגלל עלייתם של אוספי ההאוס, הטקנו והדאנס על חשבון אוספי הפופ. לסדרת טופ פופ יקחו עוד כמה שנים עד שהיא תשדרג את עצמה לסדרה עדכנית ברוח הניינטיז, בינתיים נהננו מסדרת פופ מצויינת, שמזכירה לנו המון קטעים נשכחים, רבים מהם היו להיטים ממש קטנים בזמנם, שזה ממש נחמד למצוא אותם כאן ולהזכר.

ערך אספני: 100 ש"ח

ציון: 8

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה